BIO

W lutym 2008 roku, Kamil Haidar nawiązał współpracę z Krzysztofem Staluszką, kolegą po fachu i znajomym z dawych lat. Był pomysł na wspólny projekt, raczej studyjny, trochę elektroniczny - trochę żywy. Tak dla podsumowania pewnych spraw...

Jednak kiedy Krzysztof zaprosił Piotra Podgórskiego, początkowo w celu nagrań żywych partii bębnów, jasne się stało że na nagraniach się nie skończy. W takiej konfiguracji panowie zaczęli przerabiać istniejące już szkielety elektroniczne a tak naprawdę pisać materiał od nowa. Po paru spotkaniach i konsultacjach na temat basisty, Podgoor zaproponował Tomasza Krzemińskiego. Po tym jak przedstawione zostało basowe rozwiązanie do wczesnej wersji "Uciekaj" nowy zespół stał się faktem. Później przez rok były nagrania, zawirowania i przede wszystkim wspólne granie. 

Pod koniec 2008 roku, po tym jak Krisstal i Haidar zdecydowali się szarpnąć na samodzielną produkcję materiału i zrezygnować z oklepanej ścieżki korzystania z zewnętrznych studiów nagraniowych, rozpoczęły się prace nad pełnym albumem. W komforcie, bez presji i ciśnienia - w studio Krzysztofa.

Wiosną 2009 roku zarejestrowano 10 utworów z których 9 pojechało do Elektra Studio Adama Toczki na mixy. po 6 tygodniach zmagań materiał udał się w kolejną podróż tym razem za ocean. W studiach amerykańskiego Universalu w Nowym Yorku, dokonano "final touch" i Maqamat stał się faktycznym namacalnym produktem.

16.10.2009 dzięki współpracy z Opensources i Anteną Krzyku na sklepowych półkach pojawił się pierwszy album zespołu. 

NOWY KLIPMAQAMAT


DEBIUTANCKI ALBUM
W SKLEPACH


VIDEOLINKI
 
Copyrights ©2009 Maqama
Projekt i wykonanie: TUNA.pl i CODE4