AKCJE

Maqama wspiera KAMPANIĘ WODNĄ prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną.

KAMPANIA WODNA

"Nesrine mieszka w Bor w Sudanie Południowym, jest matką szóstki dzieci. Kilka razy dziennie musi maszerować przez kilkadziesiąt minut do odległej studni, by zaczerpnąć wody, którą jej rodzina będzie mogła ugasić pragnienie i która pozwoli ich gospodarstwu domowemu normalnie funkcjonować. Najstarsze córki Nersine nie chodzą do szkoły. Codziennie pomagają mamie w sprowadzaniu wody. W palącym słońcu dźwigają na swoich ramionach kilkunastolitrowe baniaki z wodą.
Podobne historie są rzeczywistością dla setek tysięcy rodzin mieszkających w Sudanie, Afganistanie i innych miejscach, gdzie woda pitna jest dobrem luksusowym.
Polska Akcja Humanitarna od wielu lat niesie pomoc ludziom, których wojny, klęski żywiołowe, globalizacja gospodarki, ubóstwo, nadmierne zużycie wody w krajach wysokorozwiniętych pozbawiły dostępu do wody pitnej. Ponad 300 tys. osób korzysta dziś z ujęć wody, które stworzyliśmy."
Źródło: PAH


KAMIL HAIDAR O UDZIALE W KAMPANII:

"To, jakim jestem marnotrawcą wody pitnej i jak moje wylewanie resztek z butelki do zlewu ma wpływ na ludzi żyjących tysiące kilometrów ode mnie, uświadomiono mi, kiedy przez ostatnie lata bywałem częstym gościem na Bliskim Wschodzie. 

Tam woda jest dobrem luksusowym i wszyscy ją tak traktują. Bo tam wszyscy mają świadomość co może oznaczać jej brak. Pamiętam jak podczas mojego pobytu w Jemenie w jednym z miast na południu wybuchły zamieszki kiedy dostawy wody opóźniły się. Były ofiary śmiertelne...

Dziwiło mnie to bo dla nas - Europejczyków - to nie do pomyślenia żeby kran był suchy, czy żeby wody w butelce nie można było kupić w okolicznym skelpiku. 

Tymczasem co ósma osoba na świecie nie ma dostępu do wody pitnej.
I nie wynika to tylko z powodu wojen, klęsk żywiołowych czy słabego postępu cywilizacyjnego. Wynika to też z wylewania jej przez kraje rozwinięte bez opamiętania. W jednym miejscu na świecie buduje się ogromną elektrownię wodną a w drugim nie można zbudować zwykłego jej ujęcia.

Dlatego też zaangażowałem Maqamę w kampanię Polskiej Akcji Humanitarnej. Od teraz wiele naszych działań będzie inspirowanych i sygnowanych niebieskim logo.

Bo dostęp do wody pitnej dla każdego człowieka to jedno z podstawowych praw, które określa moją cywilizację."


Odwiedź:
www.wodapitna.pl
www.pah.org.plNOWY KLIPMAQAMAT


DEBIUTANCKI ALBUM
W SKLEPACH


VIDEOLINKI
 
Copyrights ©2009 Maqama
Projekt i wykonanie: TUNA.pl i CODE4